BUX 139145.69 -0,11 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem tudni, mennyi jut a válságövezetekre

2008. december 1. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan jövő héten készül el az a jogszabály, amely a kistérségek válságövezetbe sorolását tartalmazza. Azt egyelőre még nem döntötte el a kormány, hogy rendeletbe vagy törvénybe foglalja-e a szabályt - mondta lapunk kérdésére Tukacs István, a MeH frissen kinevezett államtitkára, a válságövezetekért felelős kormánybiztos. A jogszabályt több érintett tárca együttesen jegyzi, a szöveg pedig a gazdasági társaságok megsegítésére szolgáló eszközöket taglalja - közölte Tukacs.
A tegnapi hatállyal kinevezett szocialista politikus feladatai közé tartozik, hogy javaslatokat tegyen a válságövezetnek minősített kistérségekben tapasztalható hatások csökkentésére, figyelemmel kísérje az ide irányuló forrásokat, azok rendelkezésre bocsátását. Emellett az államtitkár az érintett államigazgatási szervek, intézmények, önkormányzatok feladatait is koordinálja majd.
Most a legtöbb információ és híradás a bejelentésekről szól, vagyis a piacvesztésből fakadó csoportos létszámleépítésekről. Ide tartozik a Suzuki vagy a Nokia is, ebben a helyzetben leginkább a munkaügyi tárca tud közreműködni a csoportos leépítésekkel kapcsolatosan. Persze ez már az az állapot, amikor már sok mindent nem lehet nyújtani az adott társaságnak - szögezte le a kormánybiztos.
A rendszerét kell megtalálni ezeknek az ügyeknek - mondta Tukacs, vagyis a már működő szervezeteken keresztül az egyes térségek speciális problémáira kell fokuszálni. Ilyen már működő hálózat például a területfejlesztési tanács és ügynökség vagy a regionális fejlesztési holding - magyarázta a politikus, hangsúlyozva, hogy nem kíván nagy létszámú apparátust kialakítani.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet