BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Duna-híd épülhet Komáromban

2008. november 19. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák kormány tegnapi révkomáromi kihelyezett ülésén úgy döntött, hogy támogatja egy újabb Duna-híd megépítését a két Komárom között. A közlekedési és a külügyminiszter feladatul kapta, hogy kezdjen tárgyalásokat a magyar féllel az új Duna-híd megépítésének helyéről - közölte Robert Fico miniszterelnök, hozzátéve: Ján Kubis külügyminisztert megbízta, érje el a magyar félnél, hogy még 2014 előtt elkezdhessék a beruházást. A szlovák miniszterelnök a híd megvalósításának pontos időpontjáról és a beruházás költségvonzatáról nem árult el közelebbit. Emellett a Fico-kabinet döntést hozott a Nyitrát Érsekújvárral és Komárommal összekötő, egészen a magyar államhatárig vezető új gyorsforgalmi út megépítésének előkészületéről. A kormány háttéranyaga szerint a jelentős növekedési potenciállal bíró Komárom és környéke 2020 környékére Szlovákia egyik legfejlettebb régiójává válhat, ám ehhez elengedhetetlen a gyorsforgalmi út, az újabb Duna-híd, valamint a várost tehermentesítő körgyűrű megépítése - ám mindez ebben a választási ciklusban, azaz 2010 közepéig már nem valósul meg.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet