Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az idősügyi tanács tegnapi ülésén megerősítette, hogy a megtakarítási intézkedések értelmében a nyugdíjasok közül csak a kisebb járandósággal rendelkezők juthatnak 13. havi nyugdíjhoz. A kormányfő beszéde jelentős részében a világgazdasági helyzetet és a magyarországi politikai hibákat elemezte, majd levonva a tanulságokat kijelentette, hogy bruttó szemléletben a GDP két százalékának megfelelő összeggel kell csökkenteni a kiadásokat. A következő időszakban a prioritás az, hogy a lehető legkevesebb munkahely szűnjön meg. Még mindig a kisebbik rossz, ha a bérek csökkennek, mint ha munkahelyek szűnnek meg - szögezte le. A nyugdíjaknál kifizetési plafont vezetnek be, ügyelve arra, hogy azokat ne érje hátrány, akik eljutottak a 62 éves öregségi korhatárig, s átlagnyugdíjat kapnak. Ők részesülhetnek a 13. havi nyugdíjban, ami azonban nem haladhatja meg az átlagnyugdíjat. Vagyis a korkedvezményesek és a nyolcvanezer forint feletti nyugdíjat szerzők nem vagy csak csökkentett mértékű 13. havi nyugdíjat kapnak majd. Szolidárisnak azzal kell lenni, akinek alacsony a nyugdíja, a többi kedvezményt (például az utazáshoz kapcsolódót) ugyanakkor megőrizné a kormány - mondta még Gyurcsány Ferenc.
