BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kereskedők nem akarnak új termékdíjtörvényt

2008. október 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) eljárást kezdeményez az Európai Uniónál, amennyiben az Országgyűlés a jövő héten elfogadja az italcsomagolásokra vonatkozó környezetvédelmi termékdíjtörvény tervezett módosítását. Az OKSZ úgy véli, a törvénymódosítás lényegét tekintve megegyezik a korábbi, a közösségi adószabályozással ellentétes törvénnyel, az unió szabályai szerint nem lehet megkülönböztetni az egyes termékek csomagolásaira kivetett adókat aszerint, hogy milyen termékeket forgalmaznak bennük. A szervezet szerint a kormány szándéka értelmében a költségvetés bevétele az italcsomagolásokra kivetett termékdíjból 12 milliárd forint lesz 2009-ben, ami 30 százalékos adóemelésnek minősül. A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szerdai tájékoztatása szerint a költségvetés - összes árura kivetett - környezetvédelmi termékdíjbevétele 24,5-25 milliárd forint lesz 2008-ban.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet