Magyarországon ma a legfontosabb kérdés az, hogy hogyan lehet kielégíteni a jövőbeni energiaigényeket, ez fontosabb, mint a hatékonyság növelése vagy a takarékosság - mondta Sólyom László köztársasági elnök a 3. Energiafórumon. A magyar gazdaság energiaszükséglete egységnyi bruttó hazai termék előállítására átszámítva nagyon magas, négyszer akkora, mint az osztrák vagy a német, és ötször akkora mint a dán, a svájci vagy a japán gazdaságé - tette hozzá Sólyom. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a magyar energiapolitika kapcsán úgy fogalmazott: ez lényegében csak arra terjed ki, hogy "kapunk-e az oroszoktól gázt, mikor, mennyit és milyen áron".
