BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energiafórum: ne függjünk az oroszoktól

2008. október 28. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon ma a legfontosabb kérdés az, hogy hogyan lehet kielégíteni a jövőbeni energiaigényeket, ez fontosabb, mint a hatékonyság növelése vagy a takarékosság - mondta Sólyom László köztársasági elnök a 3. Energiafórumon. A magyar gazdaság energiaszükséglete egységnyi bruttó hazai termék előállítására átszámítva nagyon magas, négyszer akkora, mint az osztrák vagy a német, és ötször akkora mint a dán, a svájci vagy a japán gazdaságé - tette hozzá Sólyom. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a magyar energiapolitika kapcsán úgy fogalmazott: ez lényegében csak arra terjed ki, hogy "kapunk-e az oroszoktól gázt, mikor, mennyit és milyen áron".

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet