November közepére megszülethet az ózdi Almási Balogh Pál Kórház üzemeltetési és vagyonkezelési jogának átadásáról szóló szerződés - mondta a Napinak Benedek Mihály (MSZP), a város polgármestere. A város elsősorban az orvoshiány miatt keresett működtetőt. A még júliusban kiírt nyilvános pályázatra szakmai befektetők jelentkezését várták. A súlyponti (vagyis az ellátórendszer hierarchiájában a csúcson álló) kórházban jelenleg 90 ezer járó és fekvő beteg ellátásáért felelnek.
A pályázatra két társaság, a HospInvest Zrt. és a Medcenter Egészségügyi Szolgáltató Kft. adott be ajánlatot, időközben azonban a HospInvest visszalépett. A képviselő-testület október elején döntött a Medcenter Kft. pályázatának elfogadásáról, és felhatalmazta a polgármestert a szerződéskötési tárgyalások megkezdésére. A cég a pályázatában vállalta, hogy a városnak fizetendő egyszeri 170 millió forintos átadási díj és az évi plusz tízmillió forint fejében biztosítja a kórház további működését, a jelenleg súlyponti kórházként üzemelő intézmény orvosutánpótlását, valamint a szükséges állagmegóvást és fejlesztéseket. A szerződés értelmében a cég húsz évre kaphatja meg a kórház üzemeltetési és vagyonkezelési jogát.
A polgármester a szerződés megkötése előtt még szeretné kikérni az egészségügyi dolgozói érdekképviseletek véleményét az esetleges további garanciákról, amelyeket beépítenének a szerződésbe. Benedek Mihály 24 hónapos garanciát kérne az egészségügyi szakdolgozók továbbfoglalkoztatására és a bércsökkentés elkerülésére.
Nem a bevétel motivált a választásban, pedig megtehettük volna, hogy eredménytelennek nyilvánítva a pályázatot, új felhívást írunk ki - jelentette ki a polgármester. A város ugyanis kapott egy levelet a HospInvesttől, hogy ha nem sikerülne megegyezni a Medcenterrel, a következő körben már ők is pályáznának. Amennyiben sikerül novemberben tető alá hozni a szerződést, előreláthatólag 2009 első negyedévének végén megtörténhetne az üzemeltetés átadása - tette hozzá a polgármester.
