BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkahelyteremtő beruházások Kelet-Magyarországon

2008. október 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Üzemcsarnok épül Hajdúböszörményben vasúti tehervagonok alkatrészeinek gyártására és exportálására: a Josef Meyer Hungary Zrt. a Keleti Ipari Parkban 33 hektárt vett meg, amelyen a hatezer négyzetméter alapterületű gyár jövő év végére meg is kezdi a termelést. A tervek szerint 160 embernek biztosítanak munkát, az alapanyagokat pedig környékbeli vállalkozásoktól szerzik be - közölte Kiss Attila, a város polgármestere. A vállalkozás termelési árbevétele eléri az évi majd hárommilliárd forintot, ez várhatóan több tíz millió forintos iparűzésiadó-bevételhez juttatja az önkormányzatot.
Ugyancsak a régió híre, hogy múlt szerdán Karcagon átadták a német élelmiszerdiszkont-lánc, a Penny Market 3,4 milliárd forintos beruházással létrejött második logisztikai központját. Innen a Kelet-Magyarországon működő 58 áruházunkat tudjuk gyorsabban és hatékonyabban kiszolgálni - mondta Kásler Péter, a vállalat ügyvezető igazgatója. A 73 ezer négyzetméter nagyságú telken található, 18 ezer négyzetméter alapterületű raktárban több mint egymilliárd forint értékű árukészletet tárolnak. A beruházás megvalósításával 110 ember jutott munkához, emellett az épület karbantartását is helyi szolgáltató vállalkozás végzi. A Penny Market Magyarország jelenleg 168 áruházzal rendelkezik, de középtávon összesen 250 üzletből álló lánc megvalósítását tervezi.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet