BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondban vannak az ipari almát termelők

2008. október 26. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szabolcsi almatermesztők közül akár 1500-2000 is eleshet az ipari almáért igényelhető állami támogatástól, ha a miniszteri rendeletben november 10-e jogvesztő határidő marad - mondta Demendi László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Agrárkamara elnöke szerdán Nyíregyházán. Még a rendelet megjelenése előtt kifogásolták a támogatás bejelentésének határidejét. Most is azt javasolják, hogy november 30-a legyen a végső határidő. Összesen 7-8 ezer kérelemre számítanak, bekalkulálva a jövő évi kifizetést is. A rendelet értelmében hektáronként 70 ezer forint támogatás illeti meg a gazdákat, ha hektáronként 10 tonna ipari almát leadnak a feldolgozóknak. Hiányzik az a három hét, ami a szüret kezdetén a blokádban kiesett - jegyezte meg az MTI-Ecónak Demendi -, majd hozzátette: A tanulság, hogy már a tavaszi munkák idején meg kellene állapodniuk a termelőknek és a feldolgozóknak az átvételről és az árról.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet