BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a tárolót

2008. október 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tudomány és a technika jelenlegi állásának megfelelő legnagyobb biztonság adott a bátaapáti nemzeti radioaktívhulladék-tárolóban – hangoztatta Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke a létesítmény hétfői átadásán Bátaapátiban. Hegyháti József, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő (RHK) Kft. igazgatója elmondta: a létesítmény október második felében már háromezer hordónyi kis és közepes aktivitású hulladékot tud fogadni Paksról. Ezeket a felszín alatti tároló megépítéséig, várhatóan 2010-ig a tároló felszíni, technológiai épületében helyezik el. Az RHK Kft. igazgatója szerint Bátaapátiban a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbítása esetén is rendelkezésre áll annyi gránittömeg, hogy bővíthető a tároló. Az avató ideje alatt a Greenpeace négy aktivistája atomhulladék-veszély feliratú transzparenssel tiltakozott a tároló ellen. Az Energia Klub Fülöp Sándorhoz, a jövő nemzedékek ombudsmanjához fordul, ugyanis a létesítmény üzembe helyezését több szempontból is aggályosnak tartják.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet