BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ütközik az uniós joggal az illetéktörvény

2008. június 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jogsértési eljárást indított Magyarország ellen az Európai Bizottság, mert az illetéktörvény bizonyos passzusai ellentétesek a közösségi joggal - derül ki a bizottság magyarországi képviselete által kiadott közleményből. Ha valaki vásárol egy lakóingatlant, csökkentheti a befizetendő illetéket a korábban eladott lakóingatlan értékének arányában. Vagyis legrosszabb esetben a két ingatlan különbözete után kell illetéket fizetni. Ez a lehetőség azonban csak a magyarországi tranzakciók esetében valósítható meg. Akkor nem, ha egy más tagország állampolgára eladja a házát, hogy Magyarországra költözzön, így elesik az illetékkedvezménytől. Ez különösen olyan esetben diszkriminatív, amikor az ide költöző állampolgárnak otthon is meg kellett fizetnie annak idején a lakásszerzési illetéket. Az Európai Bizottság felszólította Magyarországot a jogsértő jogszabály megváltoztatására. Magyarországnak két hónapja van arra, hogy legalább elkezdje a módosításra irányuló munkát - nyilvánvaló, hogy a nyári szünet alatt az országgyűlés nem tudja megszavazni a változtatást. Ha két hónap alatt nem ad kielégítő választ a kormány, a bizottság az Európai Bírósághoz fordul az ügyben.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet