BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kósa: szabályos a debreceni adókedvezmény

2008. június 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A debreceni önkormányzat adórendelete nem ellentétes az uniós jogszabályokkal - reagált lapunk tegnapi cikkére közleményben Kósa Lajos polgármester. Szerinte a kutatás-fejlesztés javára biztosított támogatás összeegyeztethető a közös piaccal, ha az nem tesz különbséget a vállalatok mérete, székhelye vagy ágazata szempontjából, megkülönböztetés nélkül minden cégre, illetve minden áru és szolgáltatás előállítására vonatkozik. A kérdést szabályozó uniós joganyag közvetlen hatállyal bír, az önkormányzati jogalkotás pedig - függetlenül a tagállami törvények tartalmától - a magán- és jogi személyek számára jogokat és kötelezettségeket állapíthat meg. Az innovációs adókedvezmény körül kialakult polémia az európai uniós jogharmonizáció hiányosságai mellett rámutat a magyar gazdaság mai legégetőbb problémájára: a világos koncepcióval, határozott szándékokkal és iránnyal bíró, illetve a szükséges feltételeket megteremteni képes nemzeti gazdaságpolitika hiányára - mondja Kósa Lajos. Mint arról a Napi keddi száma beszámolt, Debrecen adókedvezményt akar nyújtani innovatív vállalkozásoknak, az iparűzési adóra vonatkozó rendelet módosításával akár 80 százalékos kedvezmény igénybevételét is lehetővé tenné - a PM szerint ez a megoldás szabálytalan.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet