BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szűkül a nyerőgépek piaca

2007. szeptember 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénznyerő automatákat üzemeltető vállalkozások játékbevételének növekedési üteme jelentősen mérséklődött az előző évekhez képest - mondta Schreiber István, a Magyar Szerencsejáték Szövetség elnöke az MTI-Ecónak. Tavaly a nyerőgéppiac játékból származó árbevétele az előzetes adatok szerint mintegy 87 milliárd forint volt a 2005. évi 77,7 milliárd forint után. A korábbi években a pénznyerő-piac árbevétele évről évre 20 százalék körüli mértékben nőtt, ez a tendencia tört most meg. Schreiber István szerint az árbevétel növekedésének mérséklődése egyértelműen a 2005-ös adóemelésnek tudható be, amikor több mint 30 százalékkal, 100 ezer forintra emelték a játékgépek üzemeltetőinek havi adóját. A vállalkozók már nem tudják az adóemelés, valamint a szűkülő fizetőképes kereslet negatív piaci hatását ellensúlyozni - mondta az érdekképviselet elnöke. Erre utal az is, hogy a Magyarországon működtetett játékgépek száma az idei év első felében 30 693-ról 30 126-ra csökkent. A magyar szerencsejáték-szervezők tavaly 41 milliárd forint, míg 2005-ben 36 milliárd forint játékadót fizettek be. Az idei év első felében mintegy 20 milliárd forint volt a befizetés.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet