BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar euró: nincs céldátum

2007. szeptember 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró bevezetésének technikai előkészítésére Nemzeti Euró­koordinációs Bizottság alakul, amelynek elnöke a pénzügyminiszter, társelnöke a Magyar Nemzeti Bank elnöke lesz - jelentette be Veres János, a pénzügyi tárca vezetője. A bizottság kidolgozza az euróra való átállás tervét 2008. július 31-éig, majd évente aktualizálja azt, valamint szakmai javaslatokat készít a közszférának és a magánszférának, továbbá a tömegtájékoztatásban is szerepet játszik. A kormány továbbra sem határozott meg céldátumot az euró bevezetésével kapcsolatban, 2009-re ugyanakkor teljesíthetők a maastrichti kritériumok a pénzügyminiszter szerint. A kabinet szeptember 19-én tárgyalja a jövő évi költségvetési tervezetet első olvasatban, egy nappal előtte, 18-án pedig ismerteti a 2007. évi várható makroadatokat, illetve a költségvetés 2008. évi tervezésénél alkalmazott makroadatokat.
A jövő évi személyijövedelemadó-szabályozás keretében a kormány módosítani kívánja az adójóváírást, ami a havi 170-200 ezer forint bruttó jövedelemmel rendelkezőket kedvezően érinti, ugyanis havi 4-5 ezer forinttal több lesz a nettó jövedelmük. A változtatás eredményeként összességében mintegy 30 milliárd forint többletjövedelemhez jutnak az érintettek, amire a gazdaság kifehérítéséből származó költségvetési többletbevétel teremti meg a fedezetet - mondta Veres. A jövő évi költségvetésben a feketegazdaság kifehérítése miatt csak 50 milliárd forintos többlettel számol a kormány, ez az összeg megegyezik azzal, amennyi 2007-ben befolyik a büdzsébe a feketegazdaság kifehérítése nyomán. A szaktárca prognózisa szerint szeptemberben már csökken az infláció - jelentette ki a pénzügyminiszter.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet