Új szakaszba lép hétfőn a Szabadság híd rekonstrukciója. Az egyesek szerint a világ legszebb konzolos hídjai közé tartozó átkelőt augusztus 20-án 16 órakor lezárják, majd a tűzijáték után a gyalogosok előtt megnyitják. A következő naptól életbe lép az útzár, vagyis a hidat kiveszik a forgalomból. A jövő év október végéig tartó munkák során csak a gyalogosforgalmat engedélyezik.
A rekonstrukció kapcsán tartott tegnapi tájékoztatón elhangzott: a hídlezárás miatt várhatóan megnövekszik a 4–6-os villamosok forgalma. A Fővárosi Önkormányzat szerint ez nem okoz problémát, mert a Combino-park megbirkózik a megnövekedett utasforgalommal. A munkálatokat szigorú műemlékvédelmi előírások betartásával végzi a Hídépítő Zrt., a Vegyépszer Zrt. a Hídtechnika Kft. és a Közgép Zrt. konzorciuma. Apáthy Endre, a Hídépítő Zrt. elnök-vezérigazgatója lapunk kérdésre elmondta, a teljes beruházási költség nettó 4 milliárd forint lesz. A felújítás műszaki érdekességei közül kiemelhető, hogy a hídszerkezetet borító fedőfesték az a polixiloxan nevű anyag lesz, amit a Ferrari autók fényezésénél is használnak.
