Nincs elvi akadálya a Szlovákia és Magyarország közötti infrastrukturális hálózat bővítésének. Az Ipoly határfolyót átívelő hidak építése is megoldható, ez döntően csak pénz kérdése. A keleti országrészek kapcsolatánál pedig még tisztázni kell a Miskolc és Kassa között megépítendő gyorsforgalmi út találkozási pontját – azt a pontot, ahol az út átszeli a szlovák–magyar államhatárt – mondta pénteken Pozsonyban Garamhegyi Ábel közlekedési államtitkár, miután megbeszéléseket folytatott szlovák partnerével, Peter Ziga gazdasági államtitkárral. A kétnapos szlovákiai látogatása során nem írt alá szerződést a szlovák társtárcával, ehelyett egyeztetéseket folytatott a kétoldalú befektetésekről, az infrastrukturális kérdésekről, ezenkívül szlovák vendéglátóival megvitatta azt a lehetőséget, hogy esetleg Pozsony lehetne az EU atomenergiával kapcsolatos ügynökségének központja – mondta lapunknak Garamhegyi. Peter Ziga fontosnak tartotta a kétoldalú tárgyalásokat azért is, mert Szlovákia számára Magyarország az ötödik legfontosabb külkereskedelmi partner, és a hatodik legnagyobb külföldi beruházó. Az államtitkári szintű megbeszélések érintették a június 18-ai Robert Fico–Gyurcsány Ferenc szlovák–magyar miniszterelnöki találkozó előkészületeit is.
