BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szabadnapok negyedét lehet átvinni

2007. március 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Legfeljebb a rendes szabadság egynegyedét lehet az esedékesség évét követően kiadni – döntött tegnap az Országgyűlés. A Munka törvénykönyvének módosításával a képviselők arról is döntöttek, hogy a főszabálytól csak a munkáltató működési körét közvetlenül és súlyosan érintő ok miatt lehet eltérni. Ilyen esetekben is ki kell adni a szabadságot ugyanakkor legkésőbb március 31-éig, illetve kollektív szerződés esetén június 30-áig. A módosítás emellett szigorította a munkaerő-kölcsönzés szabályait, amennyiben a jövőben az alkalmi munkavállalói könyvvel már nem lehet munkaerő-kölcsönzés céljából munkaviszonyt létesíteni. Idén átmeneti szabályozás lesz érvényes, az új törvény március végi határidejét ugyanis most már nem lehet alkalmazni, így 2007-ben szeptember vége a határidő. A szabadnapokat továbbra sem lehet pénzben megváltani, mivel a pihenéshez való jog alkotmányos alapjog.
Azonos feltételek mellett Magyarországnak jobb lenne a Közép-Ázsiából érkező gázvezetéket választani az orosz helyett, de előre nem szabad kizárni egyik alternatívát sem – jelentette ki napirend előtti beszédében Gyurcsány Ferenc. A kormányfő szerint mivel a Közép-Ázsiából induló Nabucco sorsa bizonytalan, az Oroszországban startoló Kék Áramlat vezetékkel is érdemes kalkulálni az ellátás hosszú távú biztonsága érdekében.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet