BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább csökkent a készpénz

2007. március 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Februárban a monetáris bázis értéke 17,9 milliárd forinttal 2547,8 milliárd forintra csökkent – tette közzé a jegybank. Összetevői közül a forgalomban lévő készpénz havi átlagállománya elsősorban a szezonalitás következtében esett (a monetáris bázis szezonálisan igazított állománya enyhe emelkedést mutat) 7,3 milliárd forinttal. Az 1908,9 milliárd forintnyi készpénz körülbelül a tavaly szeptemberi szintnek felel meg. Folytatódott az emelkedés a pénzügyi intézmények bankszámláinak havi átlagos állományánál. A szektor által elhelyezett betétek és a tulajdonukban lévő kéthetes MNB-forintkötvények együttes hó végi állománya visszatért a korábbi éves mélypontot jelentő idei januári értékről a 2006. szeptemberi szintre.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet