BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A feldolgozóipar tartotta a szuflát a gazdaságban

2007. március 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GDP tavaly 3,9, a naptári hatással korrigálva 4 százalékkal bővült – tette közzé az előzetes becslésével egyező végleges adatát a KSH. A NAPI Gazdaság elemzői konszenzusa 3,98 százalék, a Reutersé 3,93 százalék volt. A gazdasági növekedés lassult az előző két évhez képest: a naptári hatás kiszűrésével a 2005-ös adat 4,4, a 2004-es pedig 4,6 százalék volt.
A növekedés húzóerejét az év egészében a feldolgozóipar adta, amelynek teljesítménye 9,5 százalékkal nőtt. A szektor meghatározó mértékben járult hozzá az előző évek kivitelnövekedését lényegesen meghaladó, 18 százalékos exportbővüléshez. A háztartások fogyasztása ugyanakkor csak 1,5 százalékkal emelkedett. Az utolsó negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva 3,2 százalékos (a naptári hatás kiszűrésével 3,4 százalékos) volt a gazdasági bővülés. A szezonálisan és naptári hatásokkal kiigazított adatok szerint a negyedik negyedévben a megelőző három hónaphoz képest a gazdasági növekedés 0,7 százalékos volt.
Az előzetes adatok alapján a magyar gazdaság teljesítményének változása tavaly október és december között az Európai Unió tagországainak átlagos növekedésével egyező mértékű volt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet