BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiterjesztik 2008-tól a csoportos áfafizetést?

2007. március 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyminisztérium illetékeseinek közlései alapján várhatóan 2008 elejével a nem pénzügyi vállalkozásokra is kiterjedhet a csoportos áfafizetés lehetősége – jelentette ki Lőcsei Tamás, a PricewaterhouseCoopers partnere az AmCham regionális adókonferenciáján. A törvénymódosítás tervezete nyárra készülhet el és ősszel fogadhatja el a parlament. Ezzel a vállalkozások jelentős áfamegtakarítást érhetnek el, például azáltal, hogy az adóköteles háttértevékenységeket áfa nélkül lehet a szolgáltatóvállalatokhoz kiszervezni. Egyszerűsítheti a vállalkozások életét az a tervezett változtatás is, amely szerint a csoportos áfafizetésbe bevont vállalkozásoknak nem kell egyetlen tulajdonoshoz tartozniuk. Emellett ugyanakkor tágabb körben lehetne alkalmazni az összevont adó-vissza-igénylés lehetőségét. Lőcsei szerint az új szabályozás tervezetének egyik vitatható pontja az lehet, hogy előírnák: ha egy vállalatcsoport egy része a csoportos áfafizetés mellett dönt, akkor ebben minden más tagvállalatnak is részt kell venni.
Leghamarabb nyárra várható az adóreform koncepciójának elkészítése, ezt követően másfél évre lehet szükség a konkrét lépések kidolgozásához – mondta Tátrai Miklós, a Pénzügyminisztérium államtitkára. Ennek megfelelően 2009-től léphet életbe az új szabályozás, amelynek célja többek között egyes adókulcsok csökkentése, a kisebb adófajták eltörlése, illetve az adóbázis szélesítése.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet