BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első fizetős nap

2007. február 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vegyesek a tapasztalatok a vizitdíj első napján – a beszámolók sorállásról és feszült hangulatról számolnak be számos kórházban, a lapunk által megkérdezett intézmények többségében ugyanakkor olajozottan működött a rendszer. Az összes híradást és saját tapasztalatainkat figyelve elég jól látható, hogy azokban az intézményekben, amelyekben ügyeltek a szervezésre, igazán nagy gondokat nem okozott a valóban nem túl jól kialakított rendszer elindítása. A fizetés most még szinte csak készpénzben történik (a nyugta kiállítási módjával helyenként jókora bosszúságot okozva a betegeknek). Megjelentek pedig már a különböző automaták, a mobil terminál, sőt az sms-ben való fizetés is. Persze mindezek általánosabbá válása szakértők szerint több hónapba, esetleg egy évbe is telhet. Ez idő alatt derülhet ki az is, melyik megoldás terjed majd leginkább el. Hiába teszik lehetővé a szabályok, hogy valaki akár az egész család vizitdíját az egészségpénztári számlájáról fedezze, ez ma még szintén nehézségekbe ütközik. A törvény ugyanis nem teszi lehetővé, hogy a kártyaelfogadás díját a fedezeti alapra (tehát az ügyfélre) terheljék, a kasszák szigorú költséggazdálkodása viszont a működési alapból erre nem futja.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet