Holnap éjfélig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe, addig az időpontig bárki beküldheti felvételi kérelmét az interneten keresztül az e-felvételi segítségével vagy postai úton. A most felvett hallgatókat már terheli a tandíj. A képzési hozzájárulás bevezetéséről az Országgyűlés által 2006-ben elfogadott felsőoktatási törvény rendelkezik: e szerint 2008. szeptember 1-jétől hozzájárulás fizetésére kötelezett az a hallgató, aki 2007. szeptember 1-jén első évfolyamon államilag támogatott alapképzés keretében kezdi meg tanulmányait, majd 2008-tól fizet képzési hozzájárulást a mesterképzésre felvételt nyert hallgató is. Az általunk megkérdezett felsőoktatási intézmények zöme 2008-ban nem tér el az ajánlott – alapképzésben 105, mesterképzésben 150 ezer forintos – képzési hozzájárulástól. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán viszont – az egyes szakok különböző népszerűségére hivatkozva – 70–150 ezer forintot kérnek. A bolognai rendszerben tanuló elsőéveseknek egységesen bruttó 3990 forintot, illetve a hallgatóknak járó 20 százalékos kedvezményt is figyelembe véve mintegy 3200 forintot kell majd fizetnie könyvenként – tudtuk meg.
