Idén januárban a monetáris bázis értéke esett – derül ki az MNB adataiból. Az összetevők közül leginkább a forgalomban lévő készpénz havi átlagállománya (nagyrészt a szokásos év elejei hatás következtében) csökkent. Az egyéb monetáris pénzügyi intézmények bankszámlái esetében a havi átlagos állomány szintje 2006 októbere óta először emelkedett. Az egyéb monetáris pénzügyi intézmények által elhelyezett betétek hó végi állománya 2007. januárban igen jelentősen csökkent. A változást főként az okozta, hogy az MNB 2007. január 9-étől kéthetes futamidejű MNB-kötvényeket bocsát ki az irányadó eszközként eddig használt kéthetes lejáratú jegybanki betét helyett.
