Azok a román képviselők és szenátorok, akiknek egyedüli jövedelmük a parlamenti munkából származott, átlag nettó 45 ezer lejes (100 forint=1,34 lej) éves jövedelmet könyvelhettek el tavaly, ami négyszerese az országos átlagbérnek. Traian Basescu államfő nem gyarapodott 2005-höz képest, továbbra is két, 2003-ban vásárolt földterületet, egy lakást, egy garázst és két személygépkocsit tulajdonol. Az egyetlen változást az államfői fizetés mintegy 60 ezer lejes, illetve a külföldi utakra kapott napidíjak 8000 eurós összege jelenti.
Az üzletemberből lett miniszterelnök, Calin Popescu-Tariceanu bankszámláin a tavalyinál kisebb összeg szerepel, ám a bevallásból kiderül, hogy részvényekbe fektette pénzét. A kormányfő miniszterelnökként 54 958 lejt keresett, míg 90 százalékos többségi tulajdonosként 260 970 lejes osztalékot kapott az Automotive Trade Services nevű cégtől. Az egyik legsikeresebb politikus – vagyongyarapodás szempontjából – Varujan Vosganian gazdasági miniszter, aki megháromszorozta vagyonát: a tavalyi 118 000 lej helyett 356 000 szerepel rajta. A gyarapodás nagy része, 170 ezer lej egy telek eladásából származik.
A leggazdagabb romániai magyar politikus Verestóy Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője a bukaresti értéktőzsdén forgatta pénzét. Tavaly 2,91 millió eurós bevétele származott tőzsdei részvényeladásból, a birtokában lévő értékpapírok pedig 4,1 millió euróval érnek többet, mint amennyiért vásárolta azokat. A bevétele nagy részét, 8,256 millió eurót Verestóy Hungastro-részvényei egy részének eladásából szerezte.
