A sztrájkveszély és a minimális, egy százalékpontnyi különbség ellenére az OÉT múlt pénteki, utolsónak szánt bértárgyalásán sem született megállapodás az országos bruttó keresetnövelési ajánlásról. Holnap futnak még egy kört a szociális partnerek, de könnyen elképzelhető, hogy a Bokros-csomag éve után először nem lesz igazodási pont a helyi béralkuhoz. A jelenlegi kilátások szerint az idén elég sok sztrájkra lehet számítani. A Volán-társaság ma hajnali munkabeszüntetése ugyan időközben teljesen „elolvadt”, de feszültségek még sok területen akadnak. Az ágazati akciók megszervezése csak azután merülhet fel, ha az egységes közszolgálati sztrájkbizottságnak nem sikerült megállapodnia a kormányzattal – mondta a NAPI Gazdaságnak Varga László, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. A „rivális” szervezet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elnöke, Kerpen Gábor szerint hibás stratégia, hogy az egységes közszolgálati sztrájkbizottság csak a 2007-es bérekre koncentrál, és nem mutat közös fellépést más intézkedésekkel, így a kötelező óraszám emelésével kapcsolatban.
