BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem mennek magyar üzletemberek Davosba

2007. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A ma kezdődő davosi Világgazdasági Fórumon (WEF) több év után ismét magas szinten képviselteti magát a magyar kormány. Az idei részvételre Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt személyes levélben kérték fel. A miniszterelnököt elkíséri Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter is, a magyar delegációban ugyanakkor nem lesznek jelen a hazai vállalkozói világ képviselői. Pedig a világ üzleti szektorából igazi nagyágyúk vonulnak itt föl, hogy kihasználhassák a találkozó kínálta informális lehetőségeket. Soha ennyi vállalati vezérigazgató, illetve elnök nem jelentkezett be a WEF-re, a több mint nyolcszáz „első ember” 73-at képvisel a Forbes, a Fortune vagy a Financial Times top 100-as rangsoraiból. A mintegy ezer legfontosabb üzleti szereplő nevét tartalmazó listán kizárólag az oroszok képviselik az egykori szocialista országokat.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet