A tavalyi utolsó negyedévben visszaesett a hamis bankók száma – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataiból. A negyedévben 1465 esetben 1666 darab hamisítványt találtak. Ezeket ráadásul nem nyomdai úton, hanem irodai sokszorosító eszközzel (színes fénymásolóval, nyomtatóval) állították elő. A leggyakrabban hamisított címlet továbbra is az ezres (64 százalék). A negyedévben hamis euróból is mindössze 175 darabot találtak. A forgalomban lévő bankjegyállomány értéke 1926 milliárd forint volt, ez 15 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a bankjegyek darabszáma 11 százalékkal nőtt.
