Szakértők szerint a nagy alapterületű áruházláncoknak és az egyre erősödő bevásárlóközpontoknak köszönhetően tavaly a kiskereskedelem növekedésben még túl is szárnyalhatta a 2005-ös esztendőt. A Napi Gazdaság konszenzusa szerint a várható éves forgalom 5920 milliárd forint körül alakul – a jármű- és üzemanyag-értékesítés nélkül. Utóbbiakkal viszont már ostromolja a nyolcezres szintet. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára ezzel kapcsolatban azért óvatosságra int, szerinte mindenképpen meg kell várni a novemberi és decemberi forgalmi adatokat (ezek a számok egyelőre nem ismertek). Miközben ugyanis a nagy láncok „kivételes” évről, kimagasló decemberi forgalomról beszélnek, a kisebb boltok inkább panaszkodnak. Nem így a bankok. A lapunknak nyilatkozó pénzintézetek közül több is nagyon jó évzárásról számolt be. A Budapest Bank esetében a november–decemberi időszak az áruhitelezés szempontjából kifejezetten kiemelkedő volt, a volumen 20 százalékkal múlta felül a terveket. Az előző év utolsó két hónapjában a legnagyobb magyar bank is nagyobb összegben helyezett ki fogyasztási hitelt, mint a korábbi év azonos időszakában.
