BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Passzoltak a finnek

2006. december 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap este kezdődött EU-csúcstalálkozó határozattervezete, amelyet a soros finn elnökség dolgozott ki, meglehetősen homályos: nem világos, hogy mennyiben előfeltétele a további bővítésnek – mindenekelőtt Horvátország felvételének – az intézmények reformja. Ez késztette a Benelux államokat arra, hogy saját tervezetet ajánljanak megvitatásra, amely egyértelműen fogalmaz: „az uniónak saját fejlődését kell elmélyítenie, mielőtt tovább bővül”. A találkozón napirendre kerül az illegális bevándorlás fékezése is, aminek egyik módja a harmadik országokkal történő intenzívebb együttműködés lehet. Az új tagállamok ezzel kapcsolatban arra fogják inteni az uniót, hogy mielőtt bővítenék a bevándorlás legális formáit az unión kívüli országokból, biztosítsák a már 2004-ben taggá vált országok munkavállalóinak teljesen szabad költözését az unión belül. Az egységes európai fizetési övezet (angol rövidítése után SEPA) viszont – minden előzetes várakozás ellenére – valószínűleg szóba sem kerül. A finn elnökség így legfeljebb egy olyan jelentést produkál majd a témában, amelyik összegzi az eddig megtett utat – a 2007 első félévében elnöklő Németországra hagyva a kényes kérdések tisztázását.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet