BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a jéghegy csúcsa...

2006. december 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedők a lejárt szavatosságú termékek átcímkézéséről elhíresült M.E.G.A. Trade-botrány felgöngyölítését a legmesszebbmenőkig támogatják, de a szaktárca által kiadott lista szerintük üzleti titkot sért. Az ügyről tegnap éles szóváltás zajlott a parlamentben, ami nem kevéssé annak is köszönhető, hogy napirenden van az élelmiszer-biztonsági ellenőrző központok átszervezése. Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének ügyvezető elnöke szerint azonban ez az eset csak a jéghegy csúcsa. A szövetség tagjainak visszajelzéseiből – mondta el a NAPI Gazdaságnak Boródi Attila – arra lehet következtetni, hogy a magyar kiskereskedelemben (és nem csak az élelmiszer-kereskedelemben) a forgalom jelentős része szürkén történik. Boródi becslése szerint mindez elérheti az egyharmados arányt is. Szlovákiában épp most van a parlament előtt egy olyan javaslat, amelynek értelmében a romlott élelmiszereket forgalmazó üzleteket már egyszeri vétség esetén is egyszerűen bezárnák, s a boltot emellett még 50 millió korona (mintegy 350 millió forint) pénzbírsággal is sújtanák. Kereskedelmi berkekben egyébként közismert, hogy a szürke zónában világpiaca van azoknak a termékeknek, amelyeknél csak egy-két hét van hátra a lejáratig.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet