A közigazgatás új személyzeti főnöke, Szetey Gábor államtitkár azt reméli, hogy 2009-re sikerül olyan helyzetet teremteni, amikor már egyértelműen érdemes lesz az állam szolgálatába állni. Az igazi mérce szerinte 2011 lesz, amikor Magyarország adja az EU soros elnökét, ami a külügyin kívül igazi hr-feladat is. Az új teljesítményértékelési rendszer beindulása után a legjobbak 5–7 havi fizetésüknek megfelelő jutalmat kapnak, a legrosszabbak viszont egy fityinget sem. A fejvadászok szerint mindenesetre az elmúlt években már jelentősen javult a közszféra és az államigazgatás megítélése a fiatal pályakezdők körében, a most zajló változások pedig ezen csak javíthatnak.
