BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kutyaszorítóban a kormány?

2006. november 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre a helyi önkormányzatok az ideinél kevesebb pénzről dönthetnek saját hatáskörben. A személyi jövedelemadóból (szja) való részesedés ugyanis ötödével csökken a központilag szétosztott források javára. Utóbbiból a (többségében fideszes vezetésű) megyei önkormányzatoknak feleannyit szánnak, mint tavaly. Információnk szerint sehogy sem halad viszont a területfejlesztési törvény módosítása. A kormány itt kutyaszorítóba került, hiszen az új törvénnyel nemcsak az önkormányzati választásokon elkönyvelt pozícióvesztését kell valahogy kompenzálnia – ahogy arra az október elején nyilvánosságra került Lamperth-beszéd is utalt –, hanem az Európai Uniónak is meg kell felelnie. A lapunk által megkérdezett új összetételű önkormányzatok vezetőinek többsége úgy látja, hogy a nehéz évek miatt takarékoskodásra, a költségek, sőt a beruházások visszafogására kényszerülnek.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet