A gazdák végül tegnaptól sem traktorral, sem pedig anélkül nem kezdték meg fővárosi demonstrációjukat. A Magosz azonban az ezt elérő fővárosi döntés ellen az Alkotmánybírósághoz fordul, pedig a szervezet elnöke Jakab István azt helyezte kilátásba: ezután szakmai kérdésekre koncentrálnak. Az országban egyébként folyamatosak a munkagépes félpályás útlezárások, miközben szakértők szerint az ágazatban nehezen magyarázhatóak piaci okokkal ezek a megmozdulások. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden a legnagyobb rendben lenne. Az idén visszaeső termeléssel és beruházással lehet számolni, miközben az agráriumból élők száma is csökken.
A nemzeti agrár- és vidékfejlesztési tervvel kapcsolatban pedig az agrártárca tervezetét mindkét fő érdekcsoport (a nagyüzemeket tömörítő MOSZ és a kis- és közepes gazdaságokat képviselő Magosz) bírálja. A különböző érdekképviseletek álláspontját egyébként a laikusok nehezen értékelhetik, hiszen a megosztottságot nem- csak üzemméret, hanem po-litikai hovatartozás is motiválja.
