BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fehér is beszürkülhet

2006. október 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A duplájára emelt járulék megfizetése alóli mentességet mintegy 83,5 ezer adóalany kérelmezte, azt azonban az APEH egyelőre nem tudja megmondani, hány munkavállalót érintenek a kérelmek. Az érdek-képviseleti szervezetek között akad, amelynél úgy vélik: ez a szám igen csekély, aminek oka, hogy sokan csak később kapnak majd észbe. Másutt azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy komplex ágazatokban (könnyűipar, mezőgazdaság, kereskedelem) a nagyobb cégek is bejelentkeztek, mert nem tudják kigazdálkodni a magasabb járulékalap jelentette többletterhet. Általános vélemény szerint azonban – az adóhivatali fenyegetettség ellenére – ez az intézkedés csak arra lesz majd jó, hogy az eddig fegyelmezett járulékfizetők is igyekeznek kötelezettségük alól kibújni. Ezt (papíron) részmunkaidős foglalkoztatással, illetve elbocsátásokkal érhetik el. A leépítetteknek a cégek azt a lehetőséget kínálják fel, hogy vállalkozóként biztosítanak munkát számukra. Előtérbe kerül majd a bérelt munkaerő, s az alvállalkozók számának növekedésére is számítani lehet. A korábban alkalmazottként dolgozók valószínűleg nem is kalkulálnak majd közteherfizetéssel.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet