BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezermilliárd forintnál több pénz érkezik az agráriumba

2006. október 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A következő hét év során 1250 milliárd forint támogatás érkezik a magyar mezőgazdaságba – jelentette be tegnap a kormányszóvivői tájékoztatón Gráf József agrárminiszter. A támogatás felhasználásáról megyefórumokat tartottak, konferenciákat rendeztek, és az interneten keresztül is lehetett javaslatot tenni. Ennek tapasztalatai alapján az állattenyésztésben Gráf József 5–10 százalék közötti fejlesztésre számít, az állattenyésztés és a növénytermelés közötti egyensúly visszaállítása érdekében. A kiemelt területek között szerepel még az energetika – ide tartozik az energiaerdő, energiafű telepítése –, a kertészet fejlesztése, a versenyképesség javítása, valamint a másodlagos jövedelemforrások – például a falusi turizmus – fejlesztése.
Pályázatot ír ki az Egészségügyi Minisztérium az ágazat struktúrájának átalakítására – közölte ugyanott Horváth Ágnes, a tárca államtitkára. Az intézményeknek 2007. március 31-éig kell befejezniük az átalakítást, a minisztérium összességében kapacitás- és ágyszámcsökkentésre számít. Horváth Ágnes megerősítette Molnár Lajos miniszter tegnapi bejelentését, miszerint a várólisták szabályozottak, ellenőrizhetőek és nyilvánosak lesznek, ezekre a kezelőorvos teheti csak fel a beteget, nem név, hanem egyéni kód alapján. Nyilvános lesz az elvégzett beavatkozások listája is, ez alapján mindenki tudja majd, hogy hol áll a várólistán. A pluszszolgáltatásokért – így a betegúttól való eltérésért – külön kell majd fizetni, a várólista sorrendje ugyanakkor pénzzel nem változtatható meg.

Baka Zoltán
Baka Zoltán
Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet