BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már konzultálna az euróbevezetésről az MNB

2006. október 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) igazgatósága – derül ki a jegybank negyedéves jelentéséből – már jóváhagyta azt a részletes munkaanyagot, amely az euró magyarországi bevezetésének legfőbb gyakorlati tennivalóit veszi sorra. A nemzeti átállási programhoz készített átfogó munkaanyagát (amely konkrét tennivalókra, azok lehetséges ütemezésére, de az intézményi megoldásokra is tartalmaz javaslatokat) az MNB már megküldte a Pénzügyminisztérium és a Miniszterelnöki Hivatal részére, kezdeményezve az euró gyakorlati bevezetésére való felkészüléssel kapcsolatos szakmai konzultációkat. A nemzeti gyakorlati felkészülési program időben való elkészítését azért tartják rendkívül fontosnak, mert a végrehajtásához szükséges idő optimális esetben is öt év. Nyilvánvaló tehát – hangsúlyozzák a jegybankárok –, hogy nem elegendő a gyakorlati előkészületeket akkor meghatározni, amikor a makrogazdasági feltételek már teljesültek, mert az újabb késedelemhez vezethet az euró bevezetésében. Egyúttal megjegyzik: kizárólag akkor lehet számítani arra, hogy a magánszektor valóban hozzálát a szükséges beruházásokhoz, amikor a gazdasági élet szereplői hitelesnek fogadják el az euróövezeti csatlakozási programot.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet