BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem késő pályázni

2006. október 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyílászárócsere-programként elterjedt (a hagyományos házakra vonatkozó), tavasszal tíz nap alatt kimerült támogatási forma – mondták el a gazdasági tárcánál – jövőre is folytatódik. A megnövekedett érdeklődés és az önkormányzati választások miatt azonban az eredetileg tervezett szeptember vége helyett október végéig lehet pályázni a panelprogramra, amelynél ráadásul a kiadások felülről nyitottá váltak – tudta meg a NAPI Gazdaság. Aki most kap észbe, hogy még ebben az évben szeretné fűtésszámláját csökkenteni, elkésett, mert nem lehet olyan mestert találni, aki az idén vállalná a felújítást. Ilyen munkát legkorábban jövő tavasszal tud elvégeztetni, így egy 100 négyzetméteres lakásra számolva 180 ezer forint megtakarítástól esik el ebben a fűtési szezonban. Ráadásul a szakkereskedésekben is hiánycikk a szigetelőanyag, többségük csak februárra tudja teljesíteni a megrendeléseket. A gázár emelkedésére (főleg vidéken) sokan a vegyes tüzelésre való átállással reagáltak. Részben emiatt alakult ki az egész országban tűzifahiány, ami növeli az árakat is. Állítólag a legolcsóbb, köbméterenként 17-18 ezer forint a cserfa – amit viszont egyáltalán nem lehet kapni.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet