Magyarországon tegnap demokráciánk során először került sor olyan durva zavargásra, amit honfitársaink eddig csak a külföldi híradásokban figyelhettek elborzadva. A rendőrség sokak által kifogásolt tétovaságát lapunk információi szerint részben a politikai akarat hiánya is magyarázhatja. A döntéshozók görcsösen igyekeztek elkerülni, hogy még a „rendőrállami” is felsorakozzon a „hazug” jelző mellé. A piac egyelőre jól viseli a zavargásokat, de aggasztó jelek azért már akadnak. Az uniós intézmények belügynek tekintik a történteket, de a párttömörülések azért (hovatartozástól függően) lemondásra, illetve maradásra bírnák a kormányfőt. A politikai indíttatású akcióknál szinte csodafegyvernek számító gazdák egyelőre csak készülődnek, de annak ellenére, hogy a szektorban most nincsenek komoly bajok, színre lépésük meglehetősen valószínű.
