A Kossuth téren és egyes vidéki városokban folyó tüntetések a kabinetet nem igazán hatották meg. Egyértelműen kiálltak ugyanis Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mellett, a „hazugság-beszéd” nyilvánosságra kerülése ellenére. Az ellenzéki pártok Gyurcsányt távozásra szólították fel, Sólyom László köztársasági elnök a kormányfő morális felelősségét emlegette, de megjegyezte, lemondatására nem nyílik alkotmányos lehetősége. A politológusok eltérően ítélik meg az eseményeket; van, aki úgy véli, a botrány kirobbanása rövid távon a kormányoldalnak kedvez, más szerint a miniszterelnök most tizenkilencre húzott lapot, s a Fidesz hatalmas esélyt kapott: ha nem beszélnek hatalomátvételről, önmérsékletet gyakorolnak és a kormányfő ígéreteivel és stílusával szembesítik a szavazókat, nagyarányú győzelmet arathatnak. Lapunk összesítése szerint egyébként a rendszerváltás óta igen sok politikai ígéret maradt megvalósítatlanul (néhányat gyaníthatóan már kimondásukkor sem gondoltak komolyan a politikusok). A piac pillanatnyi habozás után mindenesetre úgy döntött: nem történt tulajdonképpen semmi. A jogi lehetőségeket és esélyeket számba véve többen ugyanerre a következtetésre juthatnak. Kérdés persze, hogyan folytatódik majd a történet...
