Az Új Magyarország fejlesztési terv állt az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésének középpontjában. A terv hét évre szóló, általános stratégiai célokat tartalmaz a mintegy nyolcezermilliárd forint uniós forrás elköltésével kapcsolatban – mondta a kormány képviseletében Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos. Bajnai szerint hamarosan sor kerülhet a dokumentum ágazati egyeztetésére, ezt követően két évre szóló akciótervet dolgoznak ki. A fejlesztési terv legnagyobb nyertesei a mikro-, kis- és középvállalkozások lehetnek. Az egyeztetésen a munkavállalói oldal képviselői – többek között Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke, Pataky Péter MSZOSZ-elnök és Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke – elsősorban a megszorító csomag, a konvergenciaprogram és a II. Nemzeti Fejlesztési Terv összhangjának hiányát kifogásolták. A munkaadói oldal ugyanakkor alapvetően támogatja a fejlesztési tervet, Tokár István, az OKISZ Magyar Iparszövetség elnöke pedig a munkaerő terheinek alapos felülvizsgálatát javasolta.
