Az újratermelődő költségvetési egyensúlyi problémákat egy új fiskális szabályrendszerrel lehetne kiküszöbölni – derült ki Bathó Ferencnek, a tárca főosztályvezetőjének a Magyar Közgazdasági Társaság 44. közgazdász-vándorgyűlésén tartott előadásából. A számvevők által is elfogadhatónak tartott megoldás alapján az országgyűlés csak a pénzek elosztásának elveiről és a főbb programokról döntene, de nem határozna meg például konkrét elkerülő utakra lebontott összegeket. Az adóhivatal elnöke, Szikora János elmondta: az APEH egy „elitalakulatot” hoz létre kifejezetten a nagy, országos kiterjedésű adócsalások feltárására. A vándorgyűlésen megjelentek megtudhatták még, hogy a pénzügyminiszter szerint nincs érdemi vita a szaktárca és a Magyar Nemzeti Bank között.
