A tandíjként elhíresült fejlesztési részhozzájárulás (fer) bevezetéséről szóló jogszabály akár rövidesen hatályossá is válhat. Az Alkotmánybíróság ugyanis – tudta meg a NAPI Gazdaság – várhatóan szeptember végéig dönt a Sólyom László köztársasági elnök által kért normakontroll ügyében. Ezt a terhet a tervek szerint egyébként csak a következő tanévben vezetnék be, az idén a pedagógusokon a sor: az ő munkaidejük növekszik külön díjazás nélkül heti két órával. Lapunk körkérdéséből kiderül, hogy ez nem minden iskolában váltott ki tiltakozást. A következő héten induló tanév persze nemcsak az érintettek kedélyeit borzolhatja majd, óriási dugókra lehet ugyanis számítani az útfelújítások miatt. Németországban éppen a torlódások elkerülése érdekében alkalmaznak „lépcsőzetes” iskolakezdést. Arra, hogy a tanév időpontjának meghatározása milyen jelentőségű lehet, jó példa az amerikai Michigan állam, ahol 132 millió dollárt hozott az idegenforgalomnak az iskolai szünet meghosszabbítása. (A tanévkezdési irodaszer-forgalomról cikkeink a 9. oldalon.)
