BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autópiac: készlethiány és drágulás előtt?

2006. augusztus 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok alapján az év első hét hónapjában az összesen mintegy 109,3 ezer új személyautó-eladás 2,6 százalékos csökkenést mutat az előző év azonos időszakához képest – tudta meg a NAPI Gazdaság Győző Gábortól, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) elnökétől. A Gépjármű-márkakereskedők Országos Szövetségének (Gémosz) elnöke, Gablini Gábor még ezt az eredményt is részben az előrehozott vásárlásokkal indokolja. A piacban szerinte nincs még akkora potenciál sem, mint amit az idei számok mutatnak majd. Az első félévben megrendelt járműveket ugyanis az év hátralevő részében szállítják le. Gablini Gábor hozzátette: a jövőben a magyar kereskedők az eddiginél alacsonyabb támogatást kaphatnak a gyártóktól, mivel a korábbi kiegyensúlyozott fejlődés után roppant volatilissá vált a nyugat-európai autópiac. Ezért az érintett cégek nem a magyar, hanem az annál fontosabb piacokra fognak koncentrálni. Emiatt a magyarországi autóárak – a forintárfolyam aktuális állásától függetlenül is – felfelé kúsznak majd. A NAPI Gazdaság által megkérdezett vezérképviseletek, márkaimportőrök illetékesei visszatérően hangoztatták, hogy ameddig csak lehet, késleltetik az áremelést.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet