BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az újabb közmunkaprogram

2006. augusztus 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb, 370 millió forint keretösszegű közmunkaprogramot indít a kormány – jelentette be Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón. A szeptember 1-jétől november 30-áig tartó program 1500 ember számára teremt napi hatórás munkalehetőséget az erdőgazdaságokban. A márciusban indított célzott közmunkaprogram mintájára kialakított lehetőség a tartósan munkanélküli, előiskolázottság nélküli, főleg roma származású munkavállalókat célozza meg, kiemelt célcsoportja a 25 év alatti, illetve a 45 év feletti korosztály. A programban dolgozók mintegy 40 ezer forintot kapnak kézhez, ami a szociális segélyt váltja ki. Az elmúlt négy évben negyven különböző programban 2500 településen csaknem 70 000 ember vett részt.

Vajnai Lajos
Vajnai Lajos

Ez is érdekelhet