BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Diákhitel: csökkenő kamat

2006. július 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már augusztusban szembesülhetünk néhány jelentős változással. A hónap első napjától dráguló energia az időjárási előrejelzések alapján ugyan csak sokkal később lesz igazán fájdalmas, de a gáznál a mostani első üzemet egy hónap múlva újabb is követi majd. Holnaptól 194 nem támogatott gyógyszer ára is emelkedik. De azért jobb hírek is akadnak. Például olcsóbb lesz Ferihegyről a városba taxizni, aztán pedig az ÁNTSZ feketelistát tesz közzé azokról a vendéglátó, kereskedő-, közétkeztető, ételforgalmazó és -gyártó társaságokról, amelyek ételmérgezést okoznak. Augusztus 15-étől módosulnak a diákhitel feltételei. Az államilag támogatott képzésben részt vevő hallgatók 21, 25, illetve 30 ezer forintos hitelt igényelhetnek havonta, míg a költségtérítéses képzésben részt vevők esetében mód nyílik akár 40 ezer forint igénylésére is. Feljebb csúszott az igénylési korhatár is. Meglepő, de kedvező fejlemény, hogy az új tanévre (2006. szeptember és december 31. között) a korábbi 10,22 százalék helyett 9,5 százalék lesz a diákhitel kamata. A jelentős, 72 bázispontos csökkentést azt tette lehetővé, hogy a Diákhitel Központ (DK) forrásköltsége az első félév során 7,48 százalékról 5,8 százalékra mérséklődött.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet