BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágábban is a deviza kell a háztartásoknak

2006. július 23. vasárnap, 16:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pörög a lakáshitelezés
NAPI Gazdaság
Annak ellenére, hogy a lakáshitelek kölcsönállományon belüli részesedése tovább zuhant, a bankok többsége határozottan elégedett az első félévvel. Többen is arról számoltak be lapunknak, hogy erőteljes volt a kereslet növekedése. Szezonális hatások miatt pedig a második félév még ennél is sokkal jobb lehet. Ehhez járulhatna hozzá a lakáshitelekhez kapcsolódó adókedvezmény szigorítása is, hiszen azoknak, akik az idén megkezdik a törlesztést, még öt évig jár a visszatérítés. A bankok közül azonban csak nagyon kevésnél vélik úgy, hogy ez az intézkedés pluszkeresletet generál. A jövedelemkorlát miatt ugyanis – érvelnek – már most sem tudja mindenki igénybe venni ezt a kedvezményt. A fő ok persze valószínűleg az, hogy mára egyértelműen a devizahitelek uralják a piacot. A deviza népszerűségének nem ártott a forintgyengülés sem, sőt úgy tűnik, az adósok akkor sem kérnek a forintalapú konstrukciókból, ha azok olcsóbbak. A támogatott hiteleket – magyarázták a jelenséget lapunknak a Raiffeisennél – csak az arra jogosultak vehetik igénybe, így az ügyfelek többsége az esetleg magasabb havi terhek ismeretében is a devizaalapú hitelek mellett dönt.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet