NAPI Gazdaság
Miközben már Budapesten is elrendelték a hőségriadót, számos országban arra készítik fel a lakosságot, hogy olyan nyárra számítson, mint amilyen a 2003-as volt, amikor összesen legkevesebb mintegy 20 ezren haltak meg a kánikula következtében. A városokban külön nehézséget okoz, hogy a megrekedt forró levegő egyre szennyezettebb. Ez ellen nálunk folyamatos locsolással védekeznek. A nyugat-európai országokban menetrendszerűen érkeznek az áramellátási nehézségek is, nemcsak a csúcsra járatott légkondicionálók miatt, hanem azért is, mert korlátozni kell az áramtermelést. Amennyiben a következő héten folytatódik a kánikula, néhány százalékkal a június végi rekordértéknél is magasabb lesz a hazai fogyasztás, a magyar villamosenergia-ellátásban azonban csak akkor lehetnek problémák, ha az import teljesen leáll. A fogyasztás korlátozásától azonban a Mavir illetékese szerint ekkor sem kell tartani, mert a tartalékok elegendőek. Az üzletekben pedig a klímaberendezések forgalma legalább megtízszereződött. Az áramigény növekedésének gátat szabhat, hogy a klímaszerelők annyira túlterheltek, hogy a frissen vett berendezés beüzemelésére akár heteket is várni kell.
