Köszönő viszonyban sincs a kormány és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) helyzetértékelése a kiigazítási csomaggal és az euróbevezetéssel kapcsolatban – derült ki a jegybankelnök és a kormányfő tegnapi találkozója után. Járai Zsigmond az euróbevezetés 2010-es, szerinte teljesen tarthatatlan céldátumának feladását sürgette. Gyurcsány Ferenc a jegybank igazgatóságának politikáját bírálta, kifejtve: az elsősorban a tőketulajdonosok érdekeit szolgálja. Piaci elemzők szinte teljesen egyetértenek abban, hogy a közös európai fizetőeszközre 2013-ban állhatunk legkorábban át. A lapunknak nyilatkozó cégek szerint szinte mindegy, hogy pontosan mi a dátum, a lényeg az, hogy végre reális közmegegyezés legyen ebben a kérdésben. A pénzváltók persze a minél távolabbi jövőbe tolnák ki ezt a lépést, hiszen forgalmuk 70 százalékát jelenthetik az euróügyletek, így az átállás tömeges üzletbezárásokkal járhatna. A kereskedelemben már most egyre több helyen lehet euróval fizetni (ezek száma a csatlakozás közeledtével hatványozottan nőhet majd), de a beszámítási árfolyam valahogy a sáv erős széle közelében ragadt.
