A német, a holland, a finn és a svéd posta tegnap együtt lépett fel annak érdekében, hogy ne késlekedjen a postaszolgáltatásoknál a piacnyitás. Az uniós tagországok azonban erősen megosztottak ebben a kérdésben. Az Európai Bizottság az idén vizsgálja felül, miként állnak a tagállamok a postai szolgáltatások irányelvének átültetésével, és a jelentés alapján esetleg a szektor 2009-re tervezett teljes liberalizációjának halasztását is javasolhatja. A Magyar Posta – amely a régióban Szlovéniával együtt felkészültnek számít – 2012-re tolná el a céldátumot. A teljes liberalizáció ugyanis – tudtuk meg Szivi László vezérigazgató-helyettestől – 38 milliárd forint jelenlegi bevételt veszélyeztetne. Az elmúlt év végi adatok szerint egyébként már közel száz postai tevékenységet végző vállalkozást jelentettek be a Nemzeti Hírközlési Hatósághoz (NHH).
