BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer tüntetőt várnak a szervezők

2006. július 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombaton 11 órától demonstrálnak a hazai szakszervezetek a V. kerületi Képviselői Irodaház melletti területen a kormány munkavállalókat érintő gazdasági megszorító intézkedései ellen. A tüntetésen szívesen látnak minden munkavállalót, felszólalni ugyanakkor csak szakszervezeti képviselőknek lesz lehetőségük – tudtuk meg Kónya Pétertől, a Liga társelnökétől. A rendezvény hangsúlyosan pártsemleges – tilos bármiféle pártembléma, zászló vagy transzparens bevitele a demonstráció színhelyére, sőt a szervezők kérésére a rendőrség a tüntetés ideje alatt ezeket elkobozhatja. Számos civil csoportosulás jelezte közben csatlakozási szándékát – többek között húsz baloldali szervezet (így a Kádár János Baráti Kör, a Marx Károly Társaság és a Magyar Szociális Fórum) is részt vesz a demonstráción, a megszorítások elleni tiltakozás mellett a privatizáció leállításáról és a minimálbér megemeléséről szóló követeléseikkel. A rendezvény a – konkrétumokban várhatóan nem bővelkedő – közös állásfoglalás felolvasásával zárul; petíciót nem nyújtanak be, az egyes felszólalók azonban mélyebben foglalkoznak majd egy-egy részlettel. Becslések szerint tízezres tömeg jelenik meg szombaton a Duna-parton, a Liga bizonyos esetekben a tüntetésre érkezők közlekedési költségeit is megtéríti, az utaztatást minden szervezet önállóan bonyolítja. A szervezők korábban péntekre, majd vasárnapra időzítették a demonstrációt; utóbbi időpontot például azért utasították el, mert aznap játsszák a foci-vb döntőjét.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet