BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a tárcák médiavásárlásának

2006. június 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A központi karcsúsítás nem kerüli el a kormány sajtóügyekért felelős dolgozóit sem, emellett változik – koncentráltabb lesz – a kommunikáció – tudta meg a NAPI Gazdaság. A koncepció szerint a „nagy ügyek” kommunikációját központilag irányítják, a tárcák a kormány álláspontját világosan tükröző útmutatót kapnak, s e szerint kell majd eljárniuk. Információink szerint központosítva kezelnék a jövőben a tárcahirdetéseket is.
A cél az, hogy egységes, áttekinthető és hatékony formában működjön a kormányzati kommunikáció, így egyrészt a több tárcát érintő ügyekben nem jelenhetnének meg egymásnak ellentmondó információk, továbbá a médiaköltés is racionalizálható lesz azáltal, hogy nem minisztériumonként, külön-külön, hanem a Miniszterelnöki Hivatalban, összevontan intéznék a médiafelületek vásárlását.
A minisztériumi sajtóosztályok létszáma bizonyosan csökken majd – forrásunk példaként a gazdasági tárcát hozta fel. Változna, pontosabban egységesülne a sajtóosztályok, illetve azok vezetőinek működési szintje is a tárcákon belül. Jelenleg ugyanis sokféle szinten és formában látják el tevékenységüket: szóvivőként, kommunikációs igazgatóként vagy sajtóosztály vezetőjeként.

Tóth Levente László
Tóth Levente László
Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet